کانادا اعلام کرد” :

دعوت از متقاضیان برای ورود به pool  اکسپرس انتری

طبق برنامه اکسپرس انتری ۲۰۲۱-۲۰۲۳ ، کانادا به دنبال استقبال از ۴۰۰ هزار مهاجر جدید در سال است.
خبر خوب این است که نزدیک به ۶۰ درصد این تعداد را نیروهای کار متخصص تشکیل می‌دهند که از طریق برنامه اکسپرس انتری وارد pool می‌شوند. این افراد تقریبا نیمی از pool را تشکیل می‌دهد.
نیم دیگر pool  را تجربه کانادایی (CEC) ، برنامه‌های استانی (PNP) و نیروی کار ماهر فدرال (FSTP) هستند.

پذیرش اکسپرس انتری

در طی سال ۲۰۲۱، IRCC فقط برای PNP و CEC دعوت نامه داده است که این موضوع به این معنی است اکثر آنها در حال حاضر در خاک کانادا هستند. با توجه به دریافت نیروها در سال ۲۰۲۱، شواهد نشان می‌دهند که متقاضیان FSWP در حال حاضر در POOL منتظر دریافت دعوت نامه هستند.
اگرچه که متقاضیان فکر می‌کنند که بهتر است پیش از ورود به POOL منتظر از سرگیری این برنامه باشند، اما این یک فکر اشتباه است.
هیچ کس نمی‌داند که IRCC چه زمانی دادن دعوتنامه را به نامزدهای نیروی کار متخصص از سر می‌گیرد و چه بهتر خواهد بود که اگر زمانی شروع به دریافت نیروی کار متخصص کرد، متقاضیان غافلگیر نشوند و پیش‌تر در POOL حضور داشته باشند و از فرصت دریافت دعوتنامه برخوردار شوند. این یکی از مزایای قرعه کشی ناگهانی و غیرمتعارف مانند آنچه که در سال ۱۳ فوریه ۲۰۲۱ رخ داد، است.
این که در حال حاضر برای ورود به POOL اکسپرس انتری مردد هستید، بسیار قابل درک است؛ اما این کار به نفع شما خواهد بود. به خاطر داشته باشید که کانادا برای مهارت‌ها و استعدادهای شما ارزش قائل است و به شما به عنوان نیروی کار متخصص و ماهر نیاز دارد. به زودی IRCC درهای خود را به روی نیروهای کار متخصص باز می‌کند و شما قدم به قدم به اهداف خود نزدیک‌تر خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *