پیروزی جاستین ترودو و تاثیر آن بر سیاست‌های مهاجرتی

رسانه‌های اصلی کانادا همچون سی‌بی‌سی و سی‌تی‌وی خبر از پیروزی حزب لیبرال دادند؛ اما هنوز به طور کامل مشخص نیست که حزب اقای ترودو بتواند اکثریت رای کافی برای تشکیل کابینه به صورت مستقل را کسب کند یا خیر. گفته شده است که ائتلاف با یکی از احزاب اقلیت نیز وجود دارد.

جاستین ترودو
با پیروزی حزب لیبرال، مهاجران باید منتظر ادامه برنامه لیبرال‌ها که از سال ۲۰۱۵ شروع شد، باشند. این امر به این معناست که دولت به تعهد مداوم خود که همان استقبال از مهاجران به منظور حمایت و بهبود شرایط اقتصادی کانادا است و همچنین تعهد به ادامه پیگیری روند اتحاد مجدد خانواده‌ها و کمک به پناهجویان نیز عمل خواهد کرد.
همچنین استقبال از سایر استعدادها و نیروهای جهانی مانند کارگران موقت خارجی و دانشجویان بین‌المللی نیز طبق سال‌های گذشته، در دستور کار قرار خواهد گرفت.
بهبود روند بررسی پرونده‌های مهاجرتی در دوران همه‌گیری کرونا و کاهش زمان آن به زیر ۱۲ ماه نیز از دیگر برنامه‌های این حزب است.
گسترش برنامه اکسپرس انتری و در نتیجه افزایش اقامت دائم از طریق این برنامه برای کارگران موقت و دانشجویان بین‌المللی نیز در دستور کار لیبرال‌ها قرار گرفته است.
همچنین، آن‌ها متعهد شدند که با استقبال ۲۰۰ نفری جذب پناهجویان، به بهبود اوضاع کارفرمایان با رعایت اصول بهداشتی کمک کنند.

1 دیدگاه در “پیروزی جاستین ترودو

  1. سعید گفت:

    کدام روش برای اقامت دائم قابل اعتماد تر می باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *