ویزای کاری – مهاجرت کاری


برای مهاجرت به کانادا از طریق کاری و یا به عبارت دقیق تر اخذ ویزای کاری ( ورک پرمیت ) لازم است که در ابتدا یک پیشنهاد کاری (جاب آفر) از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید.
گرفتن این پیشنهاد کاری ارتباط مستقیمی با شرایط شما از نظر سنی و مهارت های فردی دارد. در قالب موارد لازم است رزومه کاری و مدارک فنی و حرفه ای و یا فیلمی از مهارت خودتان در حین انجام شغل مورد نظر برای کارفرما ارسال نمایید. پس از اخذ پیشنهاد کاری شما می توانید آن را به همراه سایر مدارک از جمله قرارداد کاری با کارفرمای کانادایی و نیز مدارک هویتی خودتان و از همه مهمتر مدرک حداقل دیپلم ( بسته به شغل مورد نظر مدرک می تواند بالاتر باشد ) و نیز مدرک زبان آیلتس۵ برای اخذ ورک پرمیت ( اجازه کار) به اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایید. پس از اخذ ورک پرمیت که معمولا ۳ ماه به طول می انجامد ( با توجه به شرایط هر مقطع و حجم پرونده های در دست اقدام ، این مدت می تواند بیشتر هم بشود) ورک پرمیت شما صادر می گردد.
معمولا برای گرفتن ورک پرمیت ، کارفرمای کانادایی باید نسبت به اخذ لمیا (LMIA) اقدام کرده باشد و مجوزهای مربوطه را از اداره کار در کانادا اخذ کرده باشد. در کال می توان گفت ورک پرمیت ها به دو دسته کلی تقسیم می گردد
الف- ورک پرمیت هایی که نیاز به لمیا دارد:
این قبیل ورک پرمیت ها نرمال محسوب می شوند.
ب- ورک پرمیت هایی که نیاز به لمیا ندارند:
این قبیل مجوزهای کار زیر شاخه IMP می باشد که در آن شرط گرفتن لمیا و مجوز از اداره کار کانادا وجود ندارد و عمدتا برای مشاغل و نیروهای متخصصی که بر اسای قراردادهای منطقه ای بین کانادا و کشورهای حوزه آمریکای شمالیو نیز برخی کشورهای اروپایی منعقد شده است، کاربرد دارد
همچنین مناطق کم جمعیت کانادا شامل ۱۱ نقطه در شمال آنتاریو و ۴ نقطه در شمال شرقی کانادا ( آتلانتیک) نیز نیازی به دریافت لمیا ندارند و اخذ ورک پرمیت در مناطق کم جمعیت ( مناطق ۱۵ گانه) در صورتی که کارفرما در این مناطق رجیستر شده باشد، PR بیس می باشد یعنی در ابتدا به شما امتیاز اقامت دائم کانادا داده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *