شرایط واکسیناسیون برای ورود به کانادا

 گردشگرانی که کاملا واکسیناسیون شده‌اند می‌توانند وارد کانادا شوند.

 از تاریخ ۷ سپتامبر دولت کانادا مرزهای خود را به روی گردشگرانی که واکسن کرونا را دریافت کرده اند باز می‌کند. گردشگران بایستی دو دوز از واکسن های مورد تایید کانادا که شامل واکسن فایزر، مدرنا و یا آسترازنیکا می‌شوند را دریافت کرده باشند. همچنین این گردشگران باید آخرین دوز واکسن خود را حداقل ۱۴ روز قبل از سفر به کانادا دریافت کرده باشند.
در ابتدا کانادا از تاریخ ۹ آگوست ۲۰۲۱ اجازه ورود شهروندان ایالت متحده آمریکا که به طور کامل واکسینه شده بودند را به خاک کانادا داد که این اولین قدم برای آماده شدن در جهت بازگشایی مرزها به روی تمامی افراد واکسینه شده به شمار می‌رفت.

آنچه باید قبل از سفر به کانادا بدانید:

 مسافرانی که به کانادا می‌روند بایستی از نسخه موبایلی و یا تحت وب برنامه  Arrive CAN استفاده کرده و اطلاعات شخصی و مسافرتی خود را وارد کنند. افراد می‌بایستی قبل از ورود به خاک کانادا نتیجه آزمایش کرونای خود را نشان دهند (حتی اگر به طور کامل واکسیناسیون شده باشند).
ممکن است در زمان ورود به خاک کانادا به صورت تصادفی از مسافران تست کرونا گرفته شود. افراد بایستی مدارک مربوط به واکسیناسیون خود را نشان داده و نباید علائم ابتلا به ویروس را داشته باشند.
علاوه بر این، مسافران وارد شده به کانادا، در صورت رعایت شرایطی خاص از قرنطینه معاف می‌شوند. با این حال، افراد باید آمادگی قرنطینه شدن را در صورت صلاحدید افسر مرزی داشته باشند. اتباع خارجی که واکسینه نشده اند اجازه ورود به کانادا را ندارند.
کسانی که اجازه ورود به کانادا را دارند شامل کارگران موقت، دانشجویان بین المللی، دیپلمات ها و سایر افرادی است که به دلایل ضروری سفر می کنند. این افراد در صورت عدم واکسیناسیون کامل، باید ۱۴ روز در قرنطینه باشند.

همچنین لازم به ذکر است که پروازهای بین المللی فقط اجازه ورود به ۹ فرودگاه در کانادا را دارند که اسامی این فرودگاه‌ها به شرح زیر می‌باشد:

  • فرودگاه بین المللی پیرسون
  • فرودگاه بین المللی مونترال ترودو
  • فرودگاه بین المللی ونکوور
  • فرودگاه بین المللی کلگری
  • فرودگاه بین المللی هالی فکس استنفیلد
  • فرودگاه بین المللی لزاژ جین شهر کبک
  • فرودگاه بین المللی مک دونالد کارتیر اوتاوا
  • فرودگاه بین المللی وینپگ جیمز ارمسترانگ ریچاردسون
  • فرودگاه بین المللی ادمونتون

همچنین ورود پروازها از هند حداقل تا ۲۱ سپتامبر و پروازهای مراکش حداقل تا ۲۹ سپتامبر ممنوع خواهد بود.

افرادی که از هند یا مراکش سفر می‌کنند باید در یک کشور ثالث توقف نموده باشند و در آنجا آزمایش کرونا بدهند که نتیجه تست آن بایستی منفی باشد و الزاما جواب تست باید ۷۲ ساعت قبل از ورود به خاک کانادا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *