ویزای کاری – مهاجرت کاری


برای مهاجرت به کانادا از طریق کاری و یا به عبارت دقیق تر اخذ ویزای کاری ( ورک پرمیت ) لازم است که در ابتدا یک پیشنهاد کاری (جاب آفر) از یک کارفرمای کانادایی داشته باشید.
گرفتن این پیشنهاد کاری ارتباط مستقیمی با شرایط شما از نظر سنی و مهارت های فردی دارد. در قالب موارد لازم است رزومه کاری و مدارک فنی و حرفه ای و یا فیلمی از مهارت خودتان در حین انجام شغل مورد نظر برای کارفرما ارسال نمایید. پس از اخذ پیشنهاد کاری شما می توانید آن را به همراه سایر مدارک از جمله قرارداد کاری با کارفرمای کانادایی و نیز مدارک هویتی خودتان و از همه مهمتر مدرک حداقل دیپلم ( بسته به شغل مورد نظر مدرک می تواند بالاتر باشد ) و نیز مدرک زبان آیلتس۵ برای اخذ ورک پرمیت ( اجازه کار) به اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایید. پس از اخذ ورک پرمیت که معمولا ۳ ماه به طول می انجامد ( با توجه به شرایط هر مقطع و حجم پرونده های در دست اقدام ، این مدت می تواند بیشتر هم بشود) ورک پرمیت شما صادر می گردد.
معمولا برای گرفتن ورک پرمیت ، کارفرمای کانادایی باید نسبت به اخذ لمیا (LMIA) اقدام کرده باشد و مجوزهای مربوطه را از اداره کار در کانادا اخذ کرده باشد. در کال می توان گفت ورک پرمیت ها به دو دسته کلی تقسیم می گردد
الف- ورک پرمیت هایی که نیاز به لمیا دارد:
این قبیل ورک پرمیت ها نرمال محسوب می شوند.
ب- ورک پرمیت هایی که نیاز به لمیا ندارند:
این قبیل مجوزهای کار زیر شاخه IMP می باشد که در آن شرط گرفتن لمیا و مجوز از اداره کار کانادا وجود ندارد و عمدتا برای مشاغل و نیروهای متخصصی که بر اسای قراردادهای منطقه ای بین کانادا و کشورهای حوزه آمریکای شمالیو نیز برخی کشورهای اروپایی منعقد شده است، کاربرد دارد
همچنین مناطق کم جمعیت کانادا شامل ۱۱ نقطه در شمال آنتاریو و ۴ نقطه در شمال شرقی کانادا ( آتلانتیک) نیز نیازی به دریافت لمیا ندارند و اخذ ورک پرمیت در مناطق کم جمعیت ( مناطق ۱۵ گانه) در صورتی که کارفرما در این مناطق رجیستر شده باشد، PR بیس می باشد یعنی در ابتدا به شما امتیاز اقامت دائم کانادا داده میشود.

توضیحات بیشتری در مورد کار در مناطق کم جمعیت

مهاجرت کاری یا مهاجرت به کانادا از طریق پذیرش شغلی یکی از روشهای بسیار محبوب مهاجرت است. کانادا در ۱۱ شهر کوچک و نیز ۴ استان آتلانتیک اقدام به ارائه برنامه های مهاجرتی نموده که بر اساس آن متقاضی می تواند با تأیید PR (COPR) به خاک کانادا وارد شده و PR خود را دریافت نماید.

 

ویزا کاری کانادا امیر مهاجر
 

مهاجرت از طریق برنامه کار در منطقه آتلانتیک

برنامه مهاجرت آتلانتیک برای متقاضیانی که قصد اخذ اقامت دائم کانادا را دارند یک مسیر مهاجرتی مناسب است، این برنامه برای متقاضیان نیروی کار ماهر و یا متقاضیان تحصیل کرده خارجی که قصد دارند در یکی از چهار منطقه آتلانتیک کانادا زندگی و کار کنند، در نظر گرفته شده است.
این مسیر مهاجرتی یک برنامه کارفرما محور می باشد و به منظور کمک به کارفرمایان در آتلانتیک کانادا از میان متقاضیان واجد شرایط، کسانی را انتخاب می کند که برای مشاغل مورد نیاز در بازار کار آتلانتیک دارای بهترین شرایط باشند.
متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق این برنامه باید یک نیروی کار واجد شرایط باشند. برای پذیرش در این برنامه مهاجرتی، متقاضیان حتما باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرمای مورد تایید در منطقه آتلانتیک دریافت نمایند.

شرایط برنامه مهاجرتی آتلانتیک

برنامه مهاجرتی آتلانتیک برای پذیرش متقاضیان واجد شرایط ، سه برنامه مهاجرتی را مدیریت می کند. ممکن است متقاضیان در بیش از یک برنامه واجد شرایط شوند اما مجوز درخواست برای یک برنامه را خواهند داشت.

این سه برنامه شامل :
 1. برنامه مهاجرتی متقاضیان تحصیل کرده خارجی Atlantic International Graduate Program
 2. برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر آتلانتیک Atlantic High – Skilled Program
 3. برنامه مهاجرتی نیروی کار نیمه ماهر آتلانتیک Atlantic Intermediate – Skilled Program

متقاضیان هر سه برنامه در مواردی مانند مهارت زبان، تحصیلات و سابقه کاری باید واجد شرایط باشند. همچنین متقاضیان باید اثبات کنند هنگام ورود به کانادا، دارای تمکن مالی جهت ساپورت خود و خانواده شان هستند.

فاکتورهای مورد تایید در برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر آتلانتیک :

متقاضیان جهت درخواست در برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر در آتلانتیک باید شرایط ذیل را احراز نمایند:
احراز فاکتورهای مورد نیاز در این برنامه

 1. داشتن پیشنهاد کاری

این دو فاکتور در ادامه به طور کامل توضیح داده شده است.

برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک کانادا (AIPP)

برنامه پایلوت مهاجرت آتلانتیک یک برنامه مهاجرتی سریع است که به کارفرمایان در چهار استان کانادایی مجاور اقیانوس اطلس _ نوا اسکوشیا، نیو برانزویک، نیوفاوندلند و پرینس ادواردز _ اجازه می دهد اتباع خارجی را برای مشاغلی استخدام کنند که نیروی کار محلی برای آنها یافت نشده است. این برنامه در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و هدف دولت فدرال و دولت های استانی کانادا آن است که از طریق این برنامه، ۷۰۰۰ مهاجر و خانواده هایشان را تا سال ۲۰۲۱ به منطقه آتلانتیک کانادا جذب کنند.
این برنامه به کارفرمایان محلی معینی اجازه شناسایی، جذب و استخدام متخصصان بین المللی را می دهد. از جمله سایر اهداف این برنامه می توان به پشتیبانی از رشد جمعیت، توسعه یک نیروی ماهر و افزایش نرخ اشتغال در منطقه اشاره نمود.
برنامه پایلوت مهاجرتی آتلانتیک یک برنامه کارفرما-محور است که استخدام کارکنان خارجی را تسهیل می کند.

داشتن پیشنهاد کاری

یکی از شرایط اخذ پذیرش مهاجرت کاری در برنامه مهاجرتی آتلانتیک داشتن یک پیشنهاد کاری از منطقه آتلانتیک می باشد.
این پیشنهاد کاری شامل موارد ذیل می باشد:

 1. کارفرمای شما جهت استخدام نیروی کار خارجی باید از منطقه آتلانتیک یک تاییدیه یا مجوز دریافت نماید.
 2. کار پیشنهادی باید یک کار تمام وقت باشد (۳۰ ساعت کار در هفته)
 3. پیشنهاد کار فصلی مورد قبول نمی باشد
 4. مشاغل ساده و مشاغلی که نیاز به گذراندن دوره آموزش کوتاه مدت دارند در این برنامه مورد پذیرش نمی باشد.
 5. استخدام در شغل پیشنهادی باید حداقل برای مدت یک سال باشد.

فاکتور مورد تایید در برنامه مهاجرتی نیروی کار نیمه ماهر آتلانتیک

تمامی فاکتورهای این روش مهاجرتی مانند روش برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر آتلانتیک خواهد بود . اما شامل یک تبصره نیز می باشد. سابقه کاری متقاضیان مشاغل ساده و مشاغلی که نیاز به گذراندن دوره آموزش کوتاه مدت دارند نیز در این برنامه قابل قبول می باشد. نمونه مشاغلی که در این گروه قرار می گیرند به شرح ذیل می باشد :

 1. قصاب صنعتی
 2. رانندگان ماشین آلات سنگین
 3. گارسون رستوران ها
 4. بهیار ها و …

در فاکتورهای این مشاغل معمولا سطح تحصیلات از دیپلم به علاوه پیش دانشگاهی قابل قبول می باشد. همچنین برخی از دوره های آموزشی نیز قابل قبول میباشد.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کار در مناطق کم جمعیت

برنامه مهاجرتی کار در مناطق کم جمعیت یک برنامه جامعه محور است و به گونه ای طراحی شده که منافع حاصل از مهاجرت را با اعطای اقامت دائم به کارگران ماهر خارجی به شهر های کم جمعیت کانادا انتقال دهد.
از آنجا که شرایط احراز برای متقاضیان این برنامه آسان تر از دیگر برنامه های مهاجرتی می باشد اخیراً به شدت مورد استقبال متقاضیان مهاجرت به کانادا واقع شده است و برآورد می شود که تعداد زیادی از آنها در سراسر جهان از این طریق به کانادا مهاجرت کنند.
می توان گفت که اصلی ترین ویژگی مورد نیاز جهت شرکت در این برنامه داشتن پیشنهاد شغلی در مناطق یاد شده می باشد ، که مؤسسه امیر مهاجر این پیشنهاد های کاری را بر شما خواهد گرفت.

شرایط لازم جهت اقدام از طریق این برنامه

سوابق شغلی:

 1. حداقل یک سال کار پیوسته معادل (۱۵۶۰ ساعت) طی سه سال گذشته.

لازم به ذکر است که سوابق فوق باید در یک شغل بدست آمده باشند اما تغییر محل کار و یا کار مانعی ندارد. همچنین سوابق کار های داوطلبانه و بدون حقوق قابل محاسبه نیست.

مهارت های زبان:

 1.  مهارت های زبانی بر اساس طبقه شغلی شما ارزیابی می شوند و نمرۀ مورد نیاز ، بسته به شغل شما متفاوت است.
 2.  مشاغل مدیریتی یا رده بالا که نیاز به تحصیلات دانشگاهی دارند: ( آیلتس۵/۵ )
 3.  مشاغل فنی مانند تکنسین ها یا مهارتی مانند آشپز ها: ( آیلتس ۵ )
 4.  مشاغل متوسط یا ساده مانند کارگران مزرعه یا رانندگان: ( آیلتس ۴ یا ۴/۵ )
 5. مدارک تحصیلی:
 6.  حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در این برنامه دیپلم ( به علاوه پیش دانشگاهی ) است.
 7.  ضمناً لازم است که مدارک شما توسط مراجع مربوطه در کانادا مورد ارزیابی قرار گیرد.

تمکن مالی:

شما باید ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود و یا هر کدام از اعضای خانواده خود دارید.
بودجه مورد نیاز برای اقامت اولیه در کانادا در جدول زیر آمده:

تعداد اعضای خانوادهبودجه مورد نیاز (دلار کانادا)
۱۸.۷۲۲
۲۱۰.۸۵۸
۳۱۳.۳۴۸
۴۱۶.۲۰۶
۵۱۸.۳۸۰
۶۲۰.۷۳۱
۷۲۳.۰۸۰
تعداد اعضای خانوادهبودجه مورد نیاز (دلار کانادا)
۱۸.۷۲۲
۲۱۰.۸۵۸
۳۱۳.۳۴۸
۴۱۶.۲۰۶
۵۱۸.۳۸۰
۶۲۰.۷۳۱
۷۲۳.۰۸۰

2 دیدگاه در “مهاجرت کاری

 1. Registrieren گفت:

  Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://accounts.binance.com/de-CH/register-person?ref=S5H7X3LP

 2. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me? https://www.binance.com/join?ref=S5H7X3LP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *