شرایط متقاضیان برای دریافت دعوتنامه آلبرتا

در قرعه کشی ۵ دسامبر ایالت آلبرتا برای ۱۳۲ داوطلب فدرال اکسپرس اینتری دعوتنامه ارسال نمود

متقاضیان اکسپرس اینتری برای دریافت دعوتنامه استانی آلبرتا به امتیاز ۴۰۰ و یا بالاتر نیاز داشتند.

در قرعه کشی ۵ دسامبر ایالت آلبرتا برای ۱۳۲ متقاضی فدرال اکسپرس اینتری دعوتنامه ارسال نمود. این دعوتنامه ها یا (NOIs) برای متقاضیانی با امتیاز ۴۰۰ و یا بالاتر ارسال شد. سیستم استریم اینتری آلبرتا به سازمان امور مهاجران اجازه داد تا از میان پرونده های موجود در سیستم اکسپرس اینتری، متقاضیان واجد شرایط را انتخاب کند.

سیستم اکسپرس اینتری کانادا شامل سه گروه میباشد:

  • برنامه مهاجرت گروه اقتصادی (Economic-Class immigration programs)
  • شاخه استانی نیروی کار ماهر (Federal Skilled Worker Class)
  • شاخه متقاضیان با سابقه کار در کانادا (Canadian Experience Class)

متقاضیانی که دعوتنامه استانی آلبرتا را دریافت نموده اند به امتیاز آنان در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) 600 امتیاز اضافه میشود که این امتیاز در تضمین انتخاب آنان در قرعه کشی دوره بعدی اکسپرس اینتری موثر خواهد بود.

با وجود امتیاز ۴۰۰ در آخرین دوره قرعه کشی می توان گفت امتیازات به میزان قابل توجهی نسبت به قرعه کشی های انجام شده در سال جاری از طریق اکسپرس اینتری پایین تر است. کمترین امتیاز در قرعه کشی های سال ۲۰۱۹ مربوط به داوطلبی با ۴۳۸ امتیاز بود که در هر هر سه گروه اکسپرس اینتری نیز قرار داشت.

در حالیکه پیشنهاد شغلی و یا کار قبلی در آلبرتا برای واجدین شرایط لازم نیست اما (AIN) اعلام کرده است که منتخبین با شرایط ذیل در اولویت قرار دارند:

  • پیشنهاد شغلی یا تجربه کار در آلبرتا
  • داشتن مدرک یک موسسه آموزشی از کانادا و یا پیشنهاد شغلی معتبر
  • والدین، فرزند و یا خواهر یا برادری که در کانادا زندگی میکند

سیستم استریم اینتری آلبرتا با قرعه کشی ۵ دسامبر، تعداد متقاضیانی که درخواست اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس اینتری را داشتند به ۶۷۵۲ نفر رسانید. متقاضیانی اکسپرس اینتری برای دریافت دعوتنامه استانی به امتیاز ۴۰۰ و یا بالاتر نیاز دارند.

منبع: اخبار مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *