اکسپرس انتری ویژه‌‌‌‌‌ جوانان تحصیل کرده

برنامه اکسپرس انتری در اصل به معنای ورود سریع می‌باشد. این برنامه در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شد و تا به امروز ادامه داشته و یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی برای افراد متخصص و ماهر است که موجب بهبود اوضاع اقتصادی دولت کانادا خواهد شد. بر اساس طرح های مهاجرتی دولت کانادا هرساله بیش از ۱۰۰ هزار مهاجر از طریق اکسپرس انتری می‌توانند اقامت دائم دولت کانادا را دریافت نمایند.

اکسپرس انتری خود شامل سه برنامه اصلی است:

  •  – برنامه نیروی متخصص فدرال
  • – برنامه نیروی ماهر فدرال
  • – تجربه کانادایی

البته استانها و مناطق مختلف نیز می‌توانند از طریق اکسپرس انتری نیروی کار مورد نیاز برای بازارهای خود را انتخاب کنند. سیستم اکسپرس انتری یک سیستم رقابتی است که افراد بر اساس سن، میزان تحصیلات، سطح زبان، سابقه کار و سایر عوامل دیگر امتیاز کسب می‌کنند. حداکثر امتیاز۱۲۰۰ می‌باشد و افرادی که بالاترین امتیاز را کسب کنند، از آن ها برای درخواست اقامت دائم دعوت خواهد شد.
روند اکسپرس انتری نسبتا ساده است. در ابتدا افراد باید بررسی کنند که واجد شرایط هستند یا خیر. این موضوع بسیار مهمی است زیرا اکسپرس انتری شامل سه برنامه است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند و افراد بر اساس عواملی که در بالا ذکر کردیم در یکی از این برنامه ها جا می‌گیرند.
روش کار برنامه نیروی متخصص فدرال به این صورت است که افراد باید حداقل شرایط لازم از جهت سابقه کاری، تحصیلات و سطح زبان را دارا باشند. اگر افراد حداقل امتیاز لازم برای این برنامه را کسب کنند دولت کانادا بر اساس عواملی مانند سن، میزان تحصیلات، سابقه کاری، سطح زبان، داشتن پیشنهاد کاری معتبر و سایر عوامل دیگر، این افراد را ارزیابی کرده و به آن ها امتیاز می‌دهد. افرادی که بالاترین امتیاز را کسب کنند از آن ها دعوت خواهد شد که ظرف مدت ۶۰ روز کاری جهت دریافت اقامت دائم، درخواست خود را ثبت کنند.
برنامه نیروی ماهر فدرال به این صورت عمل می‌کند که افرادی که در کار خود مهارت دارند باید دارای سابقه کاری ۲ سال به صورت تمام وقت و یا معادل آن برای افرادی که به صورت پاره وقت کار خود را انجام داده‌اند هستند و افراد باید بابت کاری که انجام داده اند حتما حقوق دریافت کرده باشند، همچنین حداقل نمره زبانی را دارا باشند، دارای پیشنهاد کاری معتبر برای حداقل یک سال متوالی باشند و یا گواهی صلاحیت در آن کار از طرف یک مقام استانی، قلمرو و یا فدرال برایشان صادر شده باشد می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.
در تجربه کانادایی افراد بایستی در طی سه سال قبل از درخواست خود برای استفاده از این برنامه یک سال سابقه کاری متخصص به صورت تمام وقت و یا معادل آن به صورت پاره وقت را داشته باشند. این سابقه کاری بایستی از طریق کار در خاک کانادا در حالیکه اقامت موقت به همراه اجازه کار را داشته اند به دست آمده باشد. سطح زبان مورد نیاز این برنامه CLB 7 برای شغل‌هایی که در  NOC در بخش ۰ یا A  و CLB 5  برای شغل هایی که در بخش B طبقه بندی شده‌اند، می‌باشد.
تحصیلات خاصی برای استفاده از این برنامه مورد نیاز نیست ولی هرچه سطح تحصیلات بالاتر باشد امتیاز بالاتری کسب خواهید نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *