اسپانسرشیپ ویژه همسران و والدین

مهاجرت به کانادا به روش اسپانسرشیپ یکی از روشهای مهاجرت برای کسانی است که بستگانی در کانادا دارند.
اگر شما مقیم و یا سیتیزن کانادا بوده و بالای ۱۸ سال سن داشته باشید می‌توانید افراد خاصی را تحت “کلاس خانوادگی” به کانادا بیاورید و آنها هم اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.
اسپانسرشیپ کانادا در زمینه “ویزاهای کلاس فامیلی” شامل موارد زیر می شود:

  1. اسپانسر همسر
  2. اسپانسر پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ
  3. اسپانسر فرزندان وابسته (شامل فرزندان به سرپرستی گرفته شده نیز می‌باشد)
  4. اسپانسر سایر افراد واجد شرایط

هر کدام از این افراد که اسپانسر شوند می توانند در کانادا زندگی کنند و تحصیل یا کار کنند و فرد اسپانسر کننده با امضای قرارداد یا همان undertaking تعهد به تامین هزینه‌های خوراک و پوشاک و مسکن فرد اسپانسر شونده در مدت زمان مشخص را می‌دهد. در بخشی از این تعهدنامه شما تضمین می‌کنید که فرد اسپانسر شونده از دولت کانادا درخواست کمک هزینه زندگی نخواهد کرد و اگر این کار را کنند شما ملزم به عودت آن به دولت خواهید بود. اگر در استان های غیر از کبک هستید این قرارداد را با IRCC یا همان اداره مهاجرت کانادا و اگر در استان کبک هستید با MIDI یا همان اداره مهاجرت استان کبک خواهید بست.
قرارداد مجزایی هم بین فرد اسپانسر کننده و فرد اسپانسر شونده باید امضا شود تا دولت مطمئن شود که طرفین مسولیت های خود را خوب می دانند.

شرایط لازم اسپانسر

شرایط سنی:

قبل از این که قادر باشید از حق خود برای اسپانسری اعضای خانواده تان استفاده کنید باید حداقل ۱۸ سال را داشته باشید. هر شخصی که کمتر از این سن را دارد نمی تواند درخواست ویزای اسپانسرشیپ خانواده کانادایی را بدهد.

شرایط اقامتی:

شما باید شهروند کشور کانادا باشید و اقامت دائم این کشور را داشته باشید.

شرایط مالی:

شما باید برای حمایت مالی از شخص اسپانسر شده توانایی کافی داشته باشید.

  1. قبلا تعهدی نداده باشید که آن را انجام نداده باشید، چون در اینصورت قادر به اسپانسر کردن فرد جدید نخواهید بود.
  2. اگر دادگاه رآی داده باشد که شما کمک خرجی (alimony) فرزند را نداده باشید ممکن است قادر به اسپانسر کردن فرد جدیدی نباشید.
  3. مرتکب جرمی نشده باشید که مرتبط به اقوام و یا مرتبط با امور جنسی باشد چون در اینصورت بسته به نوع جرم شما ممکن است نتوانید فرد دیگری را اسپانسر نمایید.
  4. شما قبلا به دلایلی به غیر از کارافتادگی درخواست کمک هزینه از دولت نکرده باشید. (وام و بورس های دولتی مشکلی نخواهند داشت منظور از کمک هزینه زندگی در اینجا همان welfare می‌باشد. یعنی اگر به غیر از welfare کمک هزینه ای از دولت گرفته باشید مشکلی در فایل اسپانسرشیپ ایجاد نخواهد شد.
  5. اگر قبلا فردی را اسپانسر کرده اید و او پس از ورود به کانادا از دولت درخواست کمک مالی کرده باشد ممکن است شما امکان اسپانسر کردن فرد دیگری را نداشته باشید. همچنین در این حالت دولت تمام کمک هزینه های داده شده به فرد اسپانسر شده را از فرد اسپانسر کننده (متعهد) طلب خواهد کرد.

درآمد مورد نیاز اسپانسرکننده ها برای اسپانسر والدین

برای اسپانسر کردن یکی از اعضای خانواده فرد اسپانسرکننده باید بیشتر از حداقل مورد نیاز درآمد داشته باشد. این شرایط مالی باید تا روزی که والدین اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند رعایت شود. درآمد ناشی از کمک هزینه کودکان که از دولت دریافت می کنید نیز جزء درآمد شما خواهد بود.
این حداقل بر اساس تعداد افرادی که اسپانسر می‌شوند و همچنین موقعیت فرد اسپانسر کننده در کانادا تغییر می کند. برای اسپانسر کردن پدر و مادر و پدر بزرگ و مادربزرگ فرد اسپانسر کننده فقط در حالتی واجد شرایط خواهد بود که حداقل درآمد او به مدت سه سال متوالی بیش از مقدار تعیین شده در جدول باشد.
دقت کنید که منظور از تعداد نفرات در این جدول خود فرد اسپانسر کننده و اعضای خانواده تحت پوشش او در کانادا به علاوه افراد اسپانسر شونده از کشور دیگر می باشندو به طور مثال اگر یک زن و شوهر مقیم کانادا قصد دارند یکی از مادربزرگ هایشان را به کانادا بیاورند باید برای ۳ نفر این مبلغ را در نظر داشته باشند. این مبالغ به صورت میانگین سالی ۵۰۰ دلار افزایش دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *