استارت آپ؛ سرمایه گذاری بدون تعهد کارآفرینی

یکی از روشهایی که طی یکسال گذشته مورد استقبال مهاجرت به کانادا قرار گرفته مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ است. دولت کانادا در این روش به دنبال جذب مهاجرینی است که دارای نوآوری و خلاقیت هستند.
در این روش محصول شرکتهای استارت آپی باید دارای پتانسیل رشد بالا high growth باشد تا مورد تایید قرار گیرد و شرکتهای مجاز مورد تایید دولت کانادا مایل به سرمایه گذاری در آن باشند.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ (با سرمایه گذاری محدود)

یکی از مهمترین کارهایی که ما برای شما انجام میدهیم، پیدا کردن شرکت هایی است که مایل باشند در طرح خلاقانه مورد نظر سرمایه گذاری و اقدام نمایند. در این روش ما با توجه به شرایط و سوابق کاری شما، پذیرش و تاییدیه نهایی شرکتهای کانادایی را برای شما خواهیم گرفت.
پس از متقاعد شدن این قبیل شرکتها، “نامه حمایت” برای شما صادر می شود و همزمان نسخه دیگری از نامه به اداره مهاجرت کانادا ارسال خواهد شد و مراحل صدور مجوز کار work permit برای شما صادر می گردد که این مجوز در مراحل بعدی تبدیل به اقامت دائم کانادا (PR) می گردد.
از زمان صدور work permit شما به همراه خانواده تان قادر خواهید بود تا به کانادا وارد شوید و از زمان ورود از خدمات رایگان مدرسه برای فرزندان و یا خدمات درمانی و بهداشتی رایگان برای کل خانواده بهره مند شوید.

شایان ذکر است که در این روش سن و تحصیلات عامل تعیین کننده ای نخواهد بود و این باعث شده که بسیاری از خانواده های ایرانی که محدودیتهایی در مدرک تحصیلی یا سن مناسب دارند، بتوانند از طریق این روش به کانادا مهاجرت نمایند.
از زمان ورود به کانادا، طی ۵ سال، در صورتی که جمعا ۷۳۰ روز (به صورت دائم یا مقطعی) در کانادا حضور داشته باشید، خواهید توانست PR خود را تمدید نموده و یکسال بعد درخواست پاسپورت کانادا را ارائه دهید.

یکی از مواردی که باید مورد توجه شما قرار گیرد این است که در صورت عدم موفقیت بیزنس مورد نظر، هیچگونه خللی در روند متعارف اخذ PR و پاسپورت برای شما و خانواده تان بوجود نخواهد آمد.
این روش مهاجرتی در برخی کشورهای اروپائی و نیز آمریکای لاتین نیز انجام می شود.
در کانادا در سال ۲۶۵۰ تا ۲۷۶۰ مورد استارت آپ مورد پذیرش واقع می شوند. یکی دیگر از مواردی که باید بدانید این است که در مقابل سرمایه گذاری که شما در استارت آپ می کنید ۱۰% از سهام به شما تعلق خواهد گرفت. در واقع ۱۰ رای در پرونده مذکور خواهید داشت و در زمانی که بیزنس به سوددهی برسد (معمولا حدود ۳ سال بعد از شروع) سهام شما هم با ارزش خواهد شد، در این صورت شما خواهید توانست سود ماهانه دریافت نمائید و یا با واگذاری آن سهام، بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری خود را استرداد نمائید.
شما باید نمره زبان در حد CLB5 در کلیه مهارتهای ۴ گانه داشته باشید. (آیلتس ۵ مورد نظر میباشد)
در روش مهاجرت از طریق استارت آپ، شما و خانواده تان خواهید توانست در کمتر از یکسال وارد کانادا شده و زندگی خود را شروع کنید.

درباره فرآیند استارت آپ بیشتر بدانید

هدف اصلی برنامه استارت آپ جذب کارآفرینان خارجی است که مهارتها و پتانسیل های لازم برای ساخت کسب و کار در کانادا را داشته باشند.
کسب و کارهایی که در برنامه استارت آپ مد نظر است باید دارای ویژگی های ذیل باشد:

 • نوآورانه باشند.
 • بتوانند برای کانادایی ها شغل ایجاد کنند.
 • بتوانند با مقیاسهای جهانی رقابت کنند.

ما برای شما چه کار می کنیم؟

 • اگر شما دارای طرح مبتکرانه هستید (مخترع هستید) ما از یکی از شرکتهای مربوطه و مورد تآیید اداره مهاجرت کانادا، یک نامه تآییدیه و ساپورت برای شما می گیریم.
 • اگر شما مخترع نیستید ولی توان سرمایه گذاری محدود از ۱۳۵۰۰۰ تا ۱۵۵۰۰۰ دلار کانادا را در یکی از طرحهای استارت آپی دارید، ما شما را به عنوان شریک سرمایه گذار در پروژه قرار می دهیم و برای شما تائیدیه لازم را از شرکتهای کانادائی خواهیم گرفت و متعاقباً ویزای ورود شما و خانواده تان (فرزندان زیر ۲۲ سال) را برای ورود به کانادا تهیه می کنیم.

نکته: شما پس از ورود به کانادا هیچ تعهدی بابت کارآفرینی، اشتغال در شرکت استارت آپی و یا تعهد زندگی در استان خاصی را نخواهید داشت. تحصیلات و خدمات بهداشتی درمانی شما رایگان خواهد بود.
در این طرح شما چند ماه پس از ورود به کانادا PR دریافت خواهید کرد.

تسلط بر زبان

 • شما باید توانائی مکالمه و کار به زبان انگلیسی یا فرانسه و یا هر دو زبان داشته باشید، زیرا این مسئله به موفقیت کسب و کارتان در کانادا کمک می کند.
 • شما باید مدرک زبان (تست زبان) از مراکز معتبر آموزش زبان را کسب کرده باشید. سطح زبان مورد نیاز حداقل CLB5 در هر کدام از زبانهای انگلیسی یا فرانسه و درهر کدام از بخشهای مکالمه، خواندن، شنیداری و نوشتار می باشد.

پول کافی برای هزینه ها در کانادا را داشته باشید

مطابق قوانین مهاجرتی کانادا شما باید به همراه مدارک مورد نیاز، مدارک لازم دال بر تمکن مالی برای هزینه های خود و خانواده تان را ارائه نمائید. این مقدار پول بستگی به تعداد افراد خانواده متغیر می باشد و هر سال به روز رسانی می گردد.

تعداد اعضای خانواده تمکن مالی
۱ ۱۳.۲۱۳ $
۲ ۱۶.۴۴۹ $
۳ ۲۰.۲۲۲ $
۴ ۲۴.۵۵۳ $
۵ ۲۷.۸۴۷ $
۶ ۳۱.۴۰۷ $
۷ ۳۴.۹۶۷ $

11 دیدگاه در “استارت آپ

 1. سعید گفت:

  استارت آپ منجر به گرفتن اقامت دائم کانادا یا pr میشه؟

 2. علی گفت:

  چقدر طول میکشه با روش استارت آپ وارد کانادا بشیم؟

 3. داود اسدی گفت:

  وقتی با استارت آپ وارد کانادا میشیم، چقدر طول میکشه تا اقامت دائم یا PR بگیریم؟

 4. سمانه احدي گفت:

  برای روش استارت آپ به چه نمره زبان و آیلتسی نیاز دازیم

 5. امیرسامان گفت:

  آیا برای ش کت در طرح استارت آپ باید حتما یک ایده خلاقانه داشته باشم؟

 6. سپيده وزيري گفت:

  چرا بعضی وکلای کانادا میگن استارت آپ روش خوبی برای مهاجرت نیست؟

 7. صبا محمدی گفت:

  این درسته که میگن در طرح استارت آپ من باید انگلیسی کامل صحبت کنم؟ و اگر آیلتس ۵ دارم حتما باید در حد آیلتس ۵ مکالمه کنم؟

 8. صبا محمدی گفت:

  این درسته که میگن اگر طرح استارت آپ به نتیجه نرسه ، از نظر دولت کانادا هیچ اختلالی در اقامت دائم یا pr به وجود نمیاد

 9. مریم یوسفی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  آیا در طرح استارت آپ حتما باید موفق بشیم تا بتونیم pr بگیریم

 10. ناشناس گفت:

  روش مهاجرتی استارت آپ منجر به pr می شود

 11. ادمين گفت:

  با سلام به عزیزان
  – استارت آپ در حال حاضر در مدت زمان ١۵ الی ١٧ ماه انجام می شه
  – بعد از ورود بعد از ٣ الی ۶ ماه منجر به اخذ pr می شه
  – در این روش کلاینت باید آیلتس ۵ داشته باشه البته قانون clb 5 را مطالبه کرده که با آیلتس ۴/۵ برابره
  – همه آیتمهای زبان باید ۵ باشه ولی ریدینگ می تونه ۴ باشه
  -در این روش شما می توانید طرح خلاقانه داشته باشید و یا با توجه به سابقه کاری و سرمایه گذاری در حوزه استارت آپی در پروژه خلاقانه ریجستر شوید
  – شما در طول پروژ باید بتوانید در حد آیلتس ۵ صحبت کنید و از عهده پرزنت پوزیشن و موقعیت خودتان در بیزنس پلن برآیید ، البته میزان تسلط به زبان ، با توجه به موقعیت کلاینت در بیزنس پلن می توانید متغیر باشد
  – وکلائی که مدعی هستند استارت آپ به نتیجه نمی رسه ، می تونن با کلاینتهای ما که از همین روش اقدام کردند و الان در کانادا هستند صحبت کنند
  – دولت کانادا برای تشویق کلاینتها به منظور شرکت در طرحهای استارت آپی ، اعطای pr را منوط به ، به نتیجه استارت آپ نکرده ولی شرط آن اجرای درست مراحل اجرایی است
  – سوالات خودتان را می توانید از طریق واتس آپ با شماره ٠٩١٢١٣٠١۴۵٧ با من در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *