پاسپورت معتبر

قرار گرفتن دارندگان ویزای کانادا درمیان لیست افرادی که میتوانند بدون ویزا به بیشتر کشورها سفرکنند.

رنکینگ جهانی وبسایت گذرنامه، پاسپورتی را معتبر و قدرتمند می‌داند که امکان سفر نامحدود به کشورهای بسیاری را به صاحبین خود می‌دهد. بر اساس این معیار ، گذرنامه های کانادایی در گروه پنجم کشورها به همراه انگلستان ، فرانسه ، مالت ، جمهوری چک ، یونان ، لهستان ، مجارستان و ایالات متحده رتبه بندی می شوند.
دارندگان گذرنامه کانادایی می توانند بدون ویزا به ۹۷ کشور و ۴۵ کشور دیگر سفر کنند که فقط هنگام ورود به ویزا نیاز دارند. به گفته Henley Partners ، کانادا در سه ماهه چهارم سال جاری امتیاز بدون ویزا ۱۸۴ داشت.

کانادا به طور مرتب در بین کشورهایی با قدرتمندترین گذرنامه های جهان قرار دارد. نگام پرواز به کانادا ، دارندگان گذرنامه معاف از ویزا باید قبل از سفر مجوز سفر الکترونیکی دریافت کنند. هزینه آن ۷ دلار کانادا است و می توان آن را به صورت آنلاین تهیه کرد. تقریباً از هر ۲۰ کانادایی یک نفر بیش از یک گذرنامه دارد ، تابعیت مضاعف در کانادا بسیار رایج است – اما شاید آنطور که باید موردتوجه و بررسی قرار نگرفته باشد. اگرچه هیچ گواهی یا رسمیت رسمی دو تابعیتی توسط دولت کانادا وجود ندارد ، اما اتباع خارجی ۴۹ کشور نیز می توانند شهروند کانادا شوند و تابعیت خود را در کشور خود حفظ کنند.

داشتن تابعیت اصلی در بسیاری از موارد ، از جمله مسافرت ، می تواند یک دارایی واقعی باشد. هنگامی که یک کانادایی دارای تابعیت کشور دیگری است که به آن سفر می کند ، نیاز به دریافت ویزای ویزیتور از بین می رود. به علاوه، هزینه های دریافت ویزا نیز از میان خواهد رفت.

مزایای شهروندی کانادا

سیاست

شهروندان می توانند در انتخابات فدرال ، ایالتی و شهرداری رای دهند ، نامزد شوند و در فعالیتهای سیاسی شرکت کنند ، به این معنی که آنها می توانند در تعیین سطوح مختلف دولتی که در کانادا اداره می شود ، حرفی برای گفتن داشته باشند. این  حوزه می تواند شهر ، هیئت مدیره مدرسه ، استان ، قلمرو یا کشور باشد.
شهروندان می توانند به عنوان کاندیداهای مستقل یا با پیوستن به یکی از احزاب تأسیس شده نامزد شوند.

تابعیت دوگانه

کانادا شما را مجبور نمی کند بین تابعیت کانادا و شهروند کشور خود یکی را انتخاب کنید. بسته به کشور خود ، ممکن است مجبور نباشید این انتخاب را انجام دهید.

حق انجام کلیه مشاغل

برخی از مشاغل نیاز به مجوز امنیتی سطح بالایی دارند که فقط شهروندان می توانند از آن برخوردار شوند. این شامل برخی مشاغل در سطح فدرال است. این مشاغل حقوق خوب و مزایای زیادی دارند.

پاسپورت

شهروندان کانادایی پاسپورتی دریافت می کنند که تمدید آن آسان تر است و باید کمتر از کارت اقامت دائم تمدید شود.

پاسپورت به شما امکان می دهد بدون نیاز به ویزا به بسیاری از کشورها سفر کنید و دریافت ویزا را در صورت لزوم آسان تر می کند. لازم به ذکر است این برای مسافرت است و به شما حق کار نمی دهد.

داشتن پاسپورت باعث می شود کمتر با مشکلاتی در بازگشت از خارج از کشور به کانادا برخورد کنید.

شما همچنین می توانید در صورتی که در خارج از کشور دچار مشکل شوید به حمایت کنسولگری ها و سفارتخانه های کانادا متکی باشید ، به شرطی که با پاسپورت کانادایی سفر کنید .

فرزندانتان

به عنوان یک شهروند ، اگر فرزندان شما در کانادا متولد شوند ، به طور خودکار شهروند کانادا می شوند. آنها مجبور نخواهند بود هیچ فرایند درخواست را طی کنند. برخی از کودکانی که خارج از کانادا متولد می شوند نیز در هنگام تولد شهروند هستند ، اگر حداقل یکی از والدین آنها در کانادا متولد شده یا دارای تابعیت باشند.

مالیات

قوانین مالیاتی کانادا بیشتر بر روی اقامت کار می کند تا شهروندی. شما می توانید شهروند باشید اما در کانادا زندگی نکنید و بنابراین نیازی به پرداخت مالیات کانادا ندارید. اگر شما یک شهروند کانادایی هستید ، ملزم به پرداخت مالیات کانادا بر درآمد جهانی هستید و باید مالیات را در سطح فدرال ، استان و شهرداری بپردازید.